Description
Description
| SUB CATEGORY | OVAL CTR/OFF |
| STYLE | CENTRE-OFFSET |
| MATERIAL | S/S GR409 |
| FINISH | RAW |
| SHAPE | OVAL |
| INTERNAL CONFIG | STRAIGHT |
| OVERALL LENGTH | 18" (457mm) |
| BARREL WIDTH | 8" (203mm) |
| BARREL HEIGHT | 5" (125mm) |
| BARREL LENGTH | 14" (355mm) |
| TUBE SIZE IN | 2.5" (63.5mm) |
| TUBE SIZE OUT | 2.5" (63.5mm) |
| LOUVRED/PERFORATED | PERFORATED |
| NOTE 1 | THIS PRODUCT IS SUPPLIED WITH SPIGGOTS. |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
