Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.4kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 28mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 20mm |
| Flange Diameter | 70mm |
| Mount Hole Center to Center | 150mm |
| Mount Hole Diameter | 13mm |
| Overall Length | 192mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 23300CK800 ,
- 23300EN20A ,
- 23300EN200 ,
- 7701065384
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
