Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.4kW |
| Number of Teeth | 9T |
| Pinion Diameter | 29mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 22mm |
| Flange Diameter | 76mm |
| Mount Hole Center to Center | 105mm |
| Mount Hole Diameter | M10 |
| Overall Length | 241mm |
| Oil Sealed | |
| Series | PMGR |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 12411740375 ,
- 12412344247 ,
- 12411740374 ,
- 12411740379 ,
- 12411712939 ,
- 12417578684 ,
- 12417515390 ,
- 12417515391 ,
- 12411354823 ,
- 12417515392 ,
- 12417515396 ,
- 12411740373 ,
- 12411438696 ,
- 12411712937
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
