Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.7kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 29mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 13mm |
| Flange Diameter | 60mm |
| Mount Hole Center to Center | 124 x 92 x 74mm |
| Mount Hole Diameter | M8- 9mm |
| Overall Length | 226mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
