Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.0kW |
| Number of Teeth | 8T |
| Pinion Diameter | 28mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 14mm |
| Flange Diameter | 74mm |
| Mount Hole Center to Center | 110 x 78 x 78mm |
| Mount Hole Diameter | M10- 10mm OVAL |
| Overall Length | 195mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- BPD418400 ,
- BPD418400A
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
