Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.5kW |
| Number of Teeth | 13T |
| Pinion Diameter | 34mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 14mm |
| Flange Diameter | 70mm |
| Mount Hole Center to Center | 100mm |
| Mount Hole Diameter | M10 |
| Overall Length | 241mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 0009062302 ,
- A0009062302
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
